Strona główna
Mapa
Jak do nas trafić
Kontakt
Członkowie Rady
Spotkania Rady Osiedla odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:30.
Dyżury Rady Osiedla odbywają się w każdy wtorek w godz. 17:30 - 19:00.
Co sądzisz o planach likwidacji przejazdu ulicą Widzewską?
Strona główna > Aktualności > ZAMKNIĘCIE ULICY WIDZEWSKIEJ
W myśl hasła TERAZ WSZĘDZIE MASZ PO DRODZE pani Prezydent Hanna Zdanowska planuje przegrodzenie 800-set tysięcznego miasta na odcinku prawie 6-ciu kilometrów.

W związku z remontem torowiska PKP planowane jest całkowite zamknięcie przejazdu ulicą Widzewską.

Rada Osiedla Stoki przesłała protest do pani Prezydent Hanny Zdanowskiej poparty podpisami ponad ośmiuset mieszkańców osiedli Widzew i Śródmieście korzystających z przejazdu ulicą Widzewską.
Podjęliśmy również uchwałę Rady Osiedla Stoki. w sprawie wystąpienia do Pani Prezydent z wnioskiem o zapewnienie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego ulicą Widzewską po zakończeniu przebudowy torowiska kolejowego.
Rada Osiedla Stoki wraz z Radą Osiedla Stary Widzew jako gospodarze tego terenu nie widzą możliwości przeniesienia całego dotychczasowego transportu drogowego na ulicę Niciarnianą po jej przebudowie. Już obecnie przy dwóch otwartych ulicach brak jest płynności ruchu. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu tworzą się kilkudziesięciominutowe zatory. Nietrudno jest sobie wyobrazić jak będzie wyglądał ruch po ograniczeniu przepustowości o 50%.
Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że zamknięcie ulicy Widzewskiej spowoduje całkowite odcięcie mieszkańców Podgórza od komunikacji miejskiej w ulicy Piłsudskiego. Może to spowodować próby tworzenia dzikich przejść przez tory i bezpośrednie zagrożenie życia ludzkiego. Zgodnie z założeniami programu „Łódź buduje” prowadzone inwestycje mają zapewnić mieszkańcom komfortowy dostęp do komunikacji miejskiej, zgodnie z hasłem „Teraz wszędzie masz po drodze”, a nie dezorganizować życie mieszkańcom miasta. Chyba, że są to puste hasła, chwyty wyborcze.

Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców korzystających z tego przejazdu oraz popierających nasze starania do wysyłania bezpośrednio do dyrekcji Zarządu Dróg i Transportu, dyrekcji PKP oraz bezpośrednio do pani Prezydent pism z pytaniami dotyczącymi realizacji tej inwestycji oraz protestów przeciwko zamknięciu ulicy Widzewskiej.

 
Powrót