Strona główna
Mapa
Jak do nas trafić
Kontakt
Członkowie Rady
Spotkania Rady Osiedla odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:30.
Dyżury Rady Osiedla odbywają się w każdy wtorek w godz. 17:30 - 19:00.
Co sądzisz o planach likwidacji przejazdu ulicą Widzewską?
Strona główna > Aktualności > Stadion na Stokach

W ramach konkursu inwestycyjnego zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Łodzi w 2007 roku, Rada Osiedla Stoki, jako jedyna w Łodzi, złożyła dwa wnioski. Pierwszy dotyczył budowy stadionu na Stokach, a drugi modernizacji ulicy Nowogrodzkiej.

Wniosek na budowę stadionu zyskał poparcie jeszcze dwóch rad osiedli: z Mieszek i Widzewa-Wschodu. Przez jury konkursu został on oceniony najwyżej - zajął pierwsze miejsce w edycji 2007. Nowy stadion powstanie w miejscu starego boiska, pomiędzy ul. Potokową, Giewont i Dębowskiego, zbudowanego w czynie społecznym w latach 60-tych.

W skład nowego obiektu wejdą: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki z możliwością zalania go wodą w okresie zimowym i utworzenia lodowiska naturalnego, bieżnia prosta 100 m, bieżnia dookoła boiska 400 m, trybuny, chodnik dookoła nasypu, ogrodzenie, parking.

W przyszłości planowany jest również budynek z przeznaczenie na szatnie dla zawodników i sale gimnastyczne i treningowe.
Budowa stadionu realizowana będzie w trzech etapach. Podczas realizacji pierwszego etapu w 2008 roku wyrównane zostaną nasypy i powstaną ww. trzy boiska.


 
Powrót